ROK SZKOLNY 2023/24

Dyrektor, pracownicy i wychowankowie życzą wszystkim naszym przyjaciołom i współpracownikom wesołych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu :)

Dnia 10 czerwca wychowankowie bursy wzięli udział w wystawie plenerowej "W cieniu Ratusza. Kamienice leszczyńskiego Rynku". Po zwiedzeniu wystawy młodzież z wychowawcą posłuchali wykładu autora wystawy oraz wypili kawę w Bibliotece Ratuszowej ?
Cieszymy się, że mieszkańcy bursy interesują się historią naszego miasta ?

Wychowawca Arkadiusz Gołembka

Wychowankowie bursy integrują się ze środowiskiem lokalnym. Bardzo ważna dla nas jest współpraca z seniorami ?

Fragment reportażu pani Justyny Ruteckiej - Siadek: 

Sesja fotograficzna jest elementem projektu, który co podkreśla prezeska stowarzyszenia Teresa Rękosiewicz, jest realizowany poza jakimkolwiek konkursem.

- Pierwszym etapem było tworzenie przez nas kapeluszy na warsztatach pod kierunkiem Grażyny Akuszewskiej. Dzisiaj jest sesja zdjęciowa, dodam pierwsza. Trzecim etapem będzie wystawa, by pokazać aktywność i piękność seniorek z Wrzosowego Zakątka. W czwartym etapie, ale to już pewnie w przyszłym roku, wydamy coś na bazie tych zdjęć  - mówi T. Rękosiewicz.

W tym projekcie stowarzyszenie współpracuje z młodzieżą Bursy Międzyszkolnej nr 1.

- To międzypokoleniowa współpraca, z której bardzo się cieszę. Chcemy młodzieży pokazać, że seniorzy są piękni, wykonują ważne zadania, potrafią się bawić i chętnie promują swoje miasto.

Pierwsza spotkanie modelek i fotografów odbyło się w parku przy pl. Kościuszki.

- My myśleliśmy o różnych miejscach w Lesznie, tak samo młodzież. Pierwszą lokalizacją, którą wymieniliśmy zarówno my, jak i młodzi ludzie, był właśnie plac Kościuszki - dodaje prezeska stowarzyszenia.

Fotografia to nie sztywne zasady, ale zabawa. Właśnie ta forma nauki przynosi najwięcej korzyści, dlatego na warsztatach w bursie dbamy o dobrą atmosferę.
Podczas ostatniego spotkania nasi nastolatkowie uczyli się pracy ze światłem naturalnym, przy użyciu blendy i dyfuzora w celu odbicia, rozproszenia i zmiękczenia światła słonecznego. Dziękujemy za miło spędzony czas ?

wych M. Przybył