ROK SZKOLNY 2023/24

20 marca 2024 roku odbyła się w bursie kolacja wielkanocna połączona z uroczystym pożegnaniem maturzystów.
Bardzo cieszy nas kultywowanie tradycji wspólnego świątecznego posiłku. W czasie kolacji pan dyrektor złożył zebranym serdeczne życzenia wielkanocne.
Zgodnie z tradycją bursianą w czasie spotkania nastąpiło pożegnanie maturzystów/absolwentów bursy. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom, a wyróżnieni nagrody książkowe. Całość uświetnił występ muzyczny wychowanek bursy oraz wzruszające wystąpienie jednej z maturzystek.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWYCH, POGODNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY ?

Wychowawca M. Kicińska, A. Gołembka

 

W czwartek odbył się w bursie wieczorek filmowy, podczas którego młodzież obejrzała serial animowany: "Pingwiny z Madagaskaru". Spotkanie poprowadził wolontariusz z Fundacji CAT - Emre, który dał młodzieży możliwość wyboru filmu. Wychowankowie zdecydowali się na pełną humoru i błyskotliwych dialogów bajkę, która przyniosła wieczorne odprężenie i dobry nastrój.

Wychowawca M. Mądry

Nowość w bursie!!!
Już w najbliższą środę rozpoczynamy nowy cykl zajęć - konwersacje w języku angielskim. Dzięki bliskiej współpracy z Centrum Aktywności Twórczej, w każdą środę młodzież będzie miała możliwość rozwijania kompetencji językowych w małej grupie, bez ocen, na preferencyjnych warunkach, poprzez swobodne rozmowy z wolontariuszką zagraniczną.
Cieszymy się na tę szansę rozwojową, a jednocześnie ciekawą formę spędzania czasu wolnego przez młodzież w bursie.

Wychowawca M. Mądry


Kilkoro wychowanków bursy bierze udział w projekcie "Zwolnieni z teorii". Jest to Olimpiada, która polega na stworzeniu własnych projektów społecznych. Młodzież mieszkająca w bursie postanowiła, że tematem ich projektu będzie poszerzanie wiedzy na temat burs i internatów przez osoby uczęszczające do szkół podstawowych.
Cieszymy się, że zamieszkanie w bursie stało się dla młodzieży motywacją do działania. POWODZENIA