ROK SZKOLNY 2023/24

We wtorek gościliśmy w bursie wolontariuszy z Turcji i Azerbejdżanu, dzięki którym poznaliśmy wiele ciekawostek na temat Turcji, nauczyliśmy się podstawowych zwrotów w języku tureckim oraz przeżyliśmy zachwyt i namiastkę wakacji, oglądając filmy ukazujące piękno kraju pochodzenia Emre i Edy.
Dziękujemy Sekcji Fotograficznej, działającej w bursie, za utrwalenie tego spotkania na fotografiach 🙂

Wychowawca M. Mądry


 

Młodzież z bursy odwiedziła wczoraj mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, by złożyć życzenia z okazji Światowego Dnia Seniora, porozmawiać i rozdać przygotowane kartki okolicznościowe. Spotkanie było źródłem pozytywnych emocji zarówno u starszego, jak i młodszego pokolenia.

Wychowawca M. Mądry


14 listopada odbyły się warsztaty plastyczno-fotograficzne. Była to doskonała okazja do integracji młodzieży, rozwoju ich kreatywność i umiejętności manualnych. Efektem współpracy są przepiękne materiałowe dynie DIY.
Ps. Zdjęcia wykonane przez sekcję fotograficzną

Wychowawca M. Kicińska, M. Przybył

 

Z okazji Światowego Dnia Seniora, przypadającego 14 listopada, Sekcja Wolontariatu i Sekcja Plastyczna przygotowały kartki z życzeniami dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej.

Wychowawca M. Mądry, M. Kicińska

Tradycją bursianą stała się zbiórka zniczy, które trafiają do samotnych seniorów miasta Leszna, na groby Powstańców Wielkopolskich oraz na opuszczone groby.
Kultywujemy wśród młodzieży postawy patriotyczne odwiedzając groby powstańców. Uświadamiamy wychowanków o roli jaką Ci bohaterowie odegrali dla nas wszystkich.
Stawiając znicze na opuszczonych grobach staramy się utrwalać tradycję nawiedzania cmentarzy oraz pamiętania o tych, którzy odeszli z tego świata.
Nasi przedstawiciele dostarczyli także znicze do samotnych seniorów miasta Leszna. Wspieramy potrzebujących w ramach naszej pracy z młodzieżą dotyczącej dziedziny społecznej.
Cała akcja zainspirowana została przez Stowarzyszenie "Pozytywka" 🙂 Wczoraj spotkaliśmy się, żeby zwieńczyć inicjatywę.
Zdjęcia wykonali członkowie sekcji fotograficznej bursy.

Wychowawca A. Gołembka

 

Warsztaty fotograficzne skupiają się na wiedzy teoretycznej i umiejętnościach praktycznych. Nasi wychowankowie po zapoznaniu się z informacjami na temat podstawowych funkcji aparatu mają możliwość wykorzystać je w pracy z profesjonalnymi lustrzankami.

Wychowawca M. Przybył