ROK SZKOLNY 2017/18

Od 14 maja do 8 czerwca 2018 r. trwała akcja „Od Polaka dla Rodaka”. Placówki oświatowe z Leszna (a także kilka placówek z innych miejscowości – Góry, Borku Wlkp.,
a nawet Torunia) odpowiedziały na apel Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Lesznie o pomoc edukacyjną dla Lwowian. Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom, którzy włączyli się w akcję „uwalniania” książek, materiałów plastycznych, zabawek, gier i innych akcesoriów przydatnych w pracy świetlicy, a szczególnie młodzieży i pracownikom Bursy Międzyszkolnej, którzy liczyli i pakowali zebrane dary.

Uzbieraliśmy:
3790 książek
304 opakowania gier i klocków
46 zabawek
80 opakowań puzzli
112 artykułów szkolnych
130 pluszaków
79 płyt i kaset magnetofonowych
Część darów jest nowych, a część używanych.

Uzbieranych podarunków jest bardzo dużo, za co serdecznie dziękujemy w imieniu osób, do których trafi pomoc!!! Dary ze zbiórki zostaną przekazane do świetlicy dla polskich dzieci oraz do świetlicy przy parafii Miłosierdzia Bożego we Lwowie (w której uczą, bawią i spotykają się dzieci, młodzież i dorośli, zarówno polskiego, jak i ukraińskiego pochodzenia); część darów trafi też do Warsztatów Terapii Zajęciowej dla dzieci opóźnionych intelektualnie oraz do Domowego Hospicjum dla dzieci chorych genetycznie i onkologicznie. Wszystkie te placówki założył, pochodzący z Polski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Rzęsnej Polsce we Lwowie – ks. Rafał Zborowski. Ks. R. Zborowski odbierze zgromadzone dary w lipcu br., w tym czasie będzie bowiem przebywał w Polsce.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję, za ofiarność, zaangażowanie i empatię w stosunku do społeczności lwowskiej.

 

Maria Mądry (inicjator i koordynator akcji) i Marzena Majer (współorganizator)

 


Jak każdego roku przed wakacjami młodzież została poinstruowana o bezpiecznych zachowaniach w czasie wypoczynku. Odbyły się pogadanki w każdej grupie oraz powstała
gazetka tematyczna. Wyhcowankowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi tematu. Wszyscy z radością oczekują wypoczynku i znają zagrożenia z tego wynikające.

Wychowawca Arkadiusz Gołembka
 

 

Warsztaty decoupage

Wych. Sabina Radom wraz z sekcją plastyczną zorganizowała w bursie warsztaty zdobienia różnych przedmiotów techniką decoupage. Decoupage jest ostatnio bardzo modne. Młodzież miała szansę poznać krok po kroku zasady tej techniki, różne stylizacje i możliwości zdobienia, a następnie sama przystąpiła do przygotowywania własnych dzieł. Miło i przyjemnie spędziłyśmy kilka godzin, rozmawiając, a przy okazji doskonaląc sprawność manualną i zdolności estetyczne.

To był bardzo twórczy czas!!!

Organizacja: wych. Sabina Radom

 

 

Święto wszystkich dzieci

Z końcem maja odbyło się w bursie spotkanie z okazji Dnia Dziecka, na które zostały zaproszone dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lesznie. Grupa świetlicowa przyszła w pełnym składzie! Również sporo młodzieży z bursy zaangażowało się w to przedsięwzięcie. Bursa została przyozdobiona w kolorowe balony i duży, powitalny afisz. Odbyły się zabawy sportowe, malowanie kredą, taniec, kalambury i smaczny poczęstunek. Dzieci losowały też drobne niespodzianki. W podziękowaniu za sympatyczną i udaną współpracę w kończącym się roku szkolnym przekazały dla bursy piękny obrazek własnego autorstwa.

wych. Maria Mądry

inicjator i organizator spotkania

 

W miesiącu kwietniu odbywały się "Drzwi otwarte" szkół ponadgimnazjalnych. Bursa Międzyszkolna delegowała swoich przedstawicieli do Liceum nr I, II oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. W trakcie tych spotkań młodzież wraz z wychowawcą rozdawała ulotki oraz przedstawiała szczegółowe informacje dotyczące zakwaterowania w bursie. Rozprowadzane były także pyszne muffinki przygotowane przez panie z kuchni. Zainteresowanie usługami bursy oraz słodyczami było bardzo duże. Część osób deklarowała wypełnienie kwestionariusza osobowego jeszcze tego samego dnia.

Wychowawca Arkadiusz Gołembka


 Prezentacja bursy na Drzwiach Otwartych w ZS 4 i w LO III

 

14 marca odbyły się Drzwi Otwarte w Zespole Szkół nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie, a 21 kwietnia w III Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Lesznie. Wych. Maria Mądry reprezentowała na nich bursę, rozdając ulotki, pokazując baner reklamowy, częstując muffinami i rozmawiając z zainteresowanymi osobami - młodzieżą, rodzicami, a także nauczycielami – na temat możliwości, jakie oferuje placówka.

Osoby obecne na Drzwiach Otwartych potwierdzały, że nie wiedziały o istnieniu placówki, bądź myliły ją z akademikiem PWSZ lub internatem ZSRB. Niewątpliwie prezentacja bursy w imprezie masowej, na której znalazło się wiele osób pochodzących spoza Leszna, przyczyniła się do rozpowszechnienia wiedzy o placówce oraz do wzrostu zainteresowania jej usługami.


Wych. Maria Mądry