Aktualności 2017

Z okazji Świąt Wielkanocnych dziewczęta z grupy II, wzięły udział w konkursie plastycznym.

 

I miejsce za wykonanie pięknych witraży zajęła Karolina Ptak oraz Karolina Dorsz za wykonanie dużej pisanki. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe nagrody za udział w konkursie.

 

Konkurs był organizowany przez wychowawcę E. Dworczak, opiekuna sekcji plastycznej. 

 

 

Ostatniego dnia maja odbył się w bursie pokaz filmu „Po drugiej stronie”, wyprodukowanego w Bollywood. Komedia prezentowała ciekawe perypetie pięknej Hinduski i przystojnego Amerykanina, których losy niespodziewanie się splotły. Różnice kulturowe stały się powodem wielu wesołych zdarzeń, na które entuzjastycznie reagowali uczestnicy wieczoru filmowego.

Pokaz filmu był pierwszym spotkaniem kinowym w bursie, kolejne (zgodnie z wolą mieszkańców bursy) będą się odbywały w nowym roku szkolnym.

wych. Maria Mądry

 

 

 

 

 

 

6 czerwca odbyło się w bursie spotkanie z Guramem – gruzińskim wolontariuszem przebywającym w Lesznie w ramach programu Erasmus Plus. Guram w interesujący sposób opowiedział o tradycjach, zwyczajach i sposobach spędzania czasu wolnego, szczególnie wśród młodych Gruzinów, pokazał też zdjęcia przyrody, zamków i tradycyjnego budownictwa w jego kraju. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapisać po gruzińsku swoje imiona i nazwiska, mogli też poznać hymn i inne pieśni oraz tańce narodowe z kraju zaproszonego gościa.

Guram opowiedział też o swoich zainteresowaniach i zaprezentował film z występu kapeli, w której gra na gitarze.

Spotkanie było uatrakcyjnione poprzez możliwość obejrzenia materiału filmowego w dużym formacie, dzięki wykorzystaniu nowo zakupionego przez bursę projektora multimedialnego.

wych. Maria Mądry


 

W II semestrze odbyły się trzy imprezy związane z grillowaniem i rozgrywkami w piłkę siatkową.

 

Pierwsza miała miejsce 26 kwietnia i kolejne 17 maja i 7 czerwca. Organizacją grilla zajął się Krystian Firlej i Łukasz Bober, natomiast przygotowaniem dziewczęta z grupy I i II. Rozgrywki w piłkę siatkową rozpoczęły się o godzinie 20.00, nie było przegranych i zwycięzców. Wieczory integracyjne upłynęły wszystkim w miłej atmosferze. Ostatni grill był pożegnaniem mijającego roku szkolnego.

 

Wykorzystując piękną pogodę młodzież wraz z wychowawcą zorganizowała "Wieczór biegania". Zainteresowane sportem osoby z ogromną chęcią najpierw przygotowały się do biegu poprzez rozgrzewkę, po czym udali się w trasę. Przebyli prawie 7 kilometrów, co  przy pierwszej próbie uznali za bardzo dobry wynik. Podczas postojów była okazja do wspólnych rozmów oraz zaplanowania kolejnych podobnych wypadów. Pojawił się pomysł, aby co tydzień organizować "Wieczory biegania".

 

 

W kwietniu w bursie odbyło się spotkanie z osobami, które zwiedziły odległy Madagaskar. Młodzież licznie zgromadziła się na spotkaniu i aktywnie wzięła udział w rozmowie. Madagaskar okazał się fascynującym miejscem, do którego każdy chciałby pojechać.