ROK SZKOLNY 2022/23

Dzisiaj w Bursie odbyła się akcja "Pączki do rączki". Udział w akcji wzięli mieszkańcy i pracownicy bursy oraz pracownicy biur Urzędu Miasta, mieszczących się na terenie Bursy. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji i życzymy smacznego!
Udało nam się uzbierać 722,18 zł 🙂

 

W grudniu w bursie odbyła się zbiórka puszek i wosku, potrzebnych do wytworzenia świec okopowych dla żołnierzy z Ukrainy.
Pozbierane puszki, zgodnie z ideą recyklingu, otrzymają drugie życie, a jednocześnie posłużą ratowaniu życia, poprzez zapewnienie ciepła i możliwości ogrzania jedzenia.
W organizowaną akcję włączyły się Przedszkole Miejskie nr 3, 7 i 12, za co serdecznie dziękujemy

W ubiegłym tygodniu odbyło się mikołajkowo-świąteczne spotkanie na świetlicy w Szkole Podstawowej nr 1 w Lesznie.
Zgromadziło ono sporą grupę dzieci z klas I-III i młodzieży z Bursy, i pozostawiło wiele dobrych wspomnień, zdjęć oraz wytworzonych prac. Dzieci z pomocą elfa, renifera, śnieżynki i Mikołajowych przygotowywały stroiki w szkle, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i śpiewały piosenki świąteczne. Kulminacyjnym punktem programu było skakanie nad laską świętego Mikołaja, rozmowa z nim, otrzymanie podarunku oraz wspólne zdjęcie.
Zadowolenie dzieci ze spotkania z ekipą Świętego Mikołaja było tak duże, że planujemy za rok o tej porze znowu się zobaczyć.