ROK SZKOLNY 2021/22

W mijającym tygodniu (26 kwietnia) obyło się w bursie spotkanie z wolontariuszami z Hiszpanii, poprowadzone przez Alvaro i Iris. Zaproszeni goście opowiedzieli ciekawostki na temat swojego kraju, zwracając szczególną uwagę na jedzenie i festyny, popularne w ich regionie. Opowiedzieli też o wielości języków urzędowych, którymi posługują się Hiszpanie, co powoduje, że mieszkańcy poszczególnych regionów nie są w stanie się zrozumieć.
Wych. Maria Mądry

Wczoraj odbyło się ostatnie w tym roku zebranie Młodzieżowej Rady Samorządu Bursy.

Większość z członków samorządu to tegoroczni maturzyści. Wszyscy zapisali się złotymi zgłoskami w historii bursy.
Dziękujemy Wam za wszystkie lata aktywności na rzecz naszej placówki. Byliście wspaniałymi reprezentami swoich koleżanek i kolegów 🙂 Tym, którzy pozostają z nami na pokładzie życzymy kolejnych owocnych lat 🙂

6 kwietnia w Bursie Międzyszkolnej nr 1 w Lesznie odbyła się kolacja wielkanocna połączona z pożegnaniem maturzystów.
Podczas spotkania pan dyrektor złożył wszystkim zebranym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy. Odbyło się także oficjalne pożegnanie maturzystów wraz z wręczeniem nagród dla najbardziej aktywnych mieszkańców bursy.
Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę wielkanocną. Laureatami zostali Maciej Poźniak Maria Poźniak Rozalka Wojtkowiak GRATULUJEMY 🙂
Na zakończenie oficjalnej części spotkania dla wszystkich przepięknie zaśpiewała Asia Michalak. Następnie młodzież zasiadła do wspólnego świątecznie udekorowanego stołu, aby spożyć tradycyjne dania wielkanocne.

Arkadiusz Gołembka

Z inicjatywy Młodzieżowej Rady Samorządu Bursy zorganizowana została akcja: "Solidarni z Ukrainą". Młodzież przygotowała plakat z napisami w języku polskim i ukraińskim. Każdy kto chciał mógł zrobić sobie zdjęcie przy plakacie. 

Serdecznie zachęcamy wszystkich chętnych do włączenia się w zbiórkę na rzecz Ukraińców - zarówno tych walczących, jak i przybywających do Leszna.


Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego.

W lutym odbył się konkurs dla mieszkańców Bursy Międzyszkolnej nr 1 w Lesznie na najpiękniejsze miłosne życzenia. Młodzież chętnie przystąpiła do zabawy.
Wybraliśmy 2 wyróżnienia. Pierwsze z nich przypadło Asia Michalak za jej autorski wiersz o miłości. Natomiast drugie wyróżnienie zdobyła Rozalka Wojtkowiak.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie. Kochajcie się i szanujcie pamiętając o tym że miłość jest najważniejsza.

Poniżej jeden z wyróżnionych wierszy:

,,Serce zakochane"
Jeden taniec..a już nad ranem..świat zupełnie inny się wydaje,
słowa te same lecz kolorowo pisane..
Uśmiech już od rana, mówią:
,, Wstała zakochana"
Jak nigdy..wyspana
A wśród ludzi uśmiechnięta, patrzą, myślą:
,,Pewnie jest stuknięta"
Jednak gna do przodu serce zakochane, komentarze mu nie straszne,
szybko ich zła moc wygaśnie..