ROK SZKOLNY 2021/22

Dnia 3 grudnia delegacja z bursy wzięła udział w tradycyjnym strojeniu miejskiej choinki. W wydarzeniu brały udział liczne stowarzyszenia, szkoły, przedszkola i inne instytucje. 
Poza przywieszaniem bombek na ogromnej choince odbył się pokaz mażoretek miasta Leszna oraz występy artystyczne zespołów z "Alternatywy".

Wychowawca Arkadiusz Gołembka

#SzkołaPamięta

W ramach akcji #SzkołaPamięta dotarliśmy także do leszczyńskich seniorów, którym przekazaliśmy znicze oraz pomogliśmy w dotarciu na cmentarz, by zapalić światełko bliskim.
Jeszcze raz dziękujemy za współpracę Stowarzyszeniu "Pozytywka".

Wych. Sabina Radom

"Rogale szyjemy nadal, jutro szyć będziemy i w poniedziałek też. Wszystko to dzieje się pod uważnym okiem liderki projektu Janina Nyczka. Dzisiaj wspierały nas przemiłe kobiety, mieszkanki Bursa Międzyszkolna Ola, Julia i Marysia, którym towarzyszyła wychowawczyni pani Marta. W tajniki szycia poduszek nasze gościnie wprowadziła Anna Zwierzańska. Obecna była także Julianna, nasza wolontariuszka uczennica II Liceum Ogólnokształcące w Lesznie, która w międzyczasie prowadziła indywidualne rozmowy dotyczące obsługi telefonu. Usłyszeliśmy także wiele miłych słów o przyjaznej atmosferze, radości i dobrej zabawie, podczas której wykonujemy tak pożyteczne rzeczy. Rogale - poduszki szyjemy w ramach Inicjatywa Lokalna Leszno, Rewitalizacja Leszna, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lesznie, Leszczyńskie NGO"

Wych. Marta Kicińska

Tradycyjnie Bursa Międzyszkolna nr 1 w Lesznie włączyła się do akcji "Szkoła do hymnu" Punktualnie o godzinie 11.11 odbyło się wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Dnia 17 listopada 2021 roku odbył się w bursie konkurs historyczny. Organizatorami wydarzenia byli: Bursa Międzyszkolna nr 1 w Lesznie oraz Międzyzakładowa Organizacja NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" Oświaty i Szkolnictwa Wyższego w Lesznie.
Tematem przewodnim była 230. rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W rywalizacji brali udział mieszkańcy bursy, którzy w odpowiednim terminie zgłosili swoją kandydaturę.
Celem konkursu było krzewienie wśród polskiej młodzieży idei patriotyzmu, szacunku dla minionych pokoleń oraz pamięci o wydarzeniach, które miały wpływ na kształtowanie losów naszej ojczyzny.
Zwyciężczynią konkursu została Julia Bartkowiak. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Gierlik, a na trzecim miejscu znalazł się Piotr Żarczyński. Specjalne wyróżnienie dla Nikodem Opioła. GRATULUJEMY 🙂
Pragniemy również serdecznie podziękować za obecność przybyłym gościom.

Wychowawca Arkadiusz Gołembka

Tworzymy kartki dla seniorów z Leszczyńskiego Centrum Usług Senioralnych 🙂

Wych. Marta Kicińska