ROK SZKOLNY 2019/20

UWAGA RODZICE. 
 
Z powodu wydłużającej się rekrutacji w szkołach ponadpodstawowych jesteśmy zmuszeni zmienić termin komisji kwalifikacyjnej do bursy. Nowy termin komisji to 19.08.2020. 
 
W sprawie uzyskania informacji o uzyskaniu miejsca w bursie prosimy dzwonić od dnia 20.08.2020

Londyn cieszy się sławą miasta bogatego w muzea – są one zarówno licznie, jak i różnorodnie reprezentowane, a zaliczają się do nich: placówki  związane z nauką oraz kulturą, galerie sztuki, muzea historyczne. Wielość atrakcji powoduje niemal gwarancję znalezienia miejsca interesującego dla każdego turysty. Co ciekawe, wszystkie muzea publiczne w Wielkiej Brytanii (tj. większość muzeów w Londynie) prezentują wystawy stałe za darmo; tak było od czasów ich założenia.

Wśród najczęściej odwiedzanych placówek znajdują się: Muzeum Brytyjskie - British Museum, Sir John Soane's Museum, Biblioteka Brytyjska, Galeria Narodowa - The National Gallery, Muzea przy Exhibition Road i Muzeum Londynu. Poniżej kilka adresów umożliwiających odbycie wycieczek wirtualnych.

BRITISH MUSEUM IN LONDON https://

www.britishmuseum.org/

NATURAL HISTORY MUSEUM IN LONDON https://

www.nhm.ac.uk/

NATIONAL GALLERY IN LONDON https://

www.nationalgallery.org.uk/

wych. Maria Mądry


Uważność możemy trenować sami z sobą, możemy pomagać innym w jej nabywaniu, podobnie jak inni mogą nam pomóc w jej osiągnięciu, dzieląc się  swoją wiedzą i praktyką. I tak jest w przypadku materiałów zgromadzonych i udostępnionych przez trenera ODN w Poznaniu, p. Teresę Radomską. Pod adresem: https://padlet.com/taka_teresa/98chmrcb5tbs znajdziemy ćwiczenia uważności, zarówno dla uczniów, jak i osób dorosłych. Prezentowany padlet ułatwia poznanie i poszerzenie wiedzy w omawianej kwestii. O randze tej kompetencji miękkiej świadczą słowa Dalaj Lamy:  "Gdyby każdego ośmiolatka na tej planecie nauczono medytacji, wyeliminowalibyśmy przemoc na świecie w ciągu jednego pokolenia".

 wych. Maria Mądry

„Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas.

Lato, lato, nie płacz czasem
Czekaj z rzeką, czekaj z lasem
W lesie schowaj dla nas chłodny cień
Przyjedziemy lada dzień.

Już za parę dni, za dni parę
Weźmiesz plecak swój i gitarę
Pożegnania kilka słów
Pitagoras bądźże zdrów
Do widzenia wam canto, cantare…”

 

Słowa zacytowanej piosenki umiemy już od dzieciństwa, podobnie jak znamy prawidłowość, że początek astronomicznego i kalendarzowego lata zwiastuje wakacje.
Kończy się rok szkolny 2019/20. Niewątpliwie przejdzie on do historii i długo będziemy go wspominać. Za nami 15 tygodni edukacji zdalnej. Jak wykorzystaliśmy ten czas? Zapewne oprócz uczenia się i odrabiania prac domowych, sporo osób rozwijało swoje zainteresowania i zdobywało nowe pasje. Niektórzy trenowali z aplikacjami, bądź z trenerami pracującymi zdalnie. Była też okazja, by odświeżyć znajomości z dawnych lat i spotykać się na łączach z dalszą rodziną, znajomymi, czy ekspertami prowadzącymi webinary. Przez nami upragniony czas wakacji. Niech będą wesołe, aktywne, ciekawe i bezpieczne! Dobrej zabawy!

wych. Maria Mądry

23 czerwca w Polsce obchodzony jest Dzień Ojca. W tym szczególnym dniu pamiętajmy o naszych wspaniałych ojcach – mężczyznach, którzy dają poczucie bezpieczeństwa, są odważni, silni, troszczą się o swoje potomstwo, potrafią rozśmieszyć do łez a przede wszystkim są niezastąpioną złotą rączką w domu. Ewentualnie służą pomocą, aby coś konkretnie zepsuć :)

 

ks. Marek Dziewiecki

,,Dla dziecka nie ma większego bohatera jak tata, który z całego serca kocha mamę. Wygrywanie ojcostwa zaczyna się od wygrywania małżeństwa.”

 

,,Najlepszą rzeczą jaką może zrobić ojciec dla swojego dziecka to kochać jego matkę.”

 

G. Herbert

,,Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli.”

 

,,Tata – pierwszy bohater syna, pierwsza miłość córki.”

 

,,Tata to przyjaciel, z którego się nie wyrasta.”

 

,,Bo tata zawsze pozwala na więcej.”

 

W. Raabe

,,Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie ojca.”Opracowała Katarzyna Korsak
Opublikował Arkadiusz Gołembka