ROK SZKOLNY 2018/19Młodzież z bursy nawiązała współpracę ze szkołą School Coracao de Maria, Uniao da Victoria, stan Parana, Brazylia. Efektem współpracy są maile wysyłane przez uczniów z bursy do młodych brazylijczyków oraz ich odpowiedzi. Młodzież wymienia się zainteresowaniami oraz informacjami o swoich krajach. Liczymy na dalszą efektywną współpracę :)

Młodzieżowa Rada Samorządu Bursy podsumowała pracę w roku szkolnym 2018/19. Wszystkie cele zostały zrealizowane. Pojawiają się już nowe pomysły, których realizacja nastąpi w kolejnym roku szkolnym. Ze smutkiem pożegnaliśmy Natalię Gulecką, która nie będzie w przyszłym roku mieszkać już w bursie. Życzymy jej samych sukcesów na dalszej edukacyjnej drodze. UDANYCH WAKACJI WSZYSTKIM ŻYCZY SAMORZĄD BURSY WRAZ Z OPIEKUNEM :)

10 czerwca chętna młodzież z bursy wzięła udział w projekcie „Europa Młodych – moja Europa, mój dom”, organizowanym przez Fundację Centrum Aktywności Twórczej z Leszna. W ramach projektu zostały przeprowadzone bezpłatne, integracyjno-szkoleniowe dwujęzyczne zajęcia w bursie podczas których młodzież zapoznała się z możliwościami, jakie daje jej Unia Europejska, dowiedziała się czym jest wolontariat europejski, poznała  wolontariuszy, a także rozwinęła kompetencje językowe, gdyż zajęcia były zorganizowane (częściowo) w języku angielskim. Na spotkaniu młodzież uczestniczyła w zabawach zorganizowanych przez wolontariuszy. Zainspirowała się też możliwościami programu Erasmus +. Po spotkaniu uczestnicy eurocampu przystąpili do poszukiwania w Internecie oferty wyjazdowej zgodnej z własnymi preferencjami.

organizator: wych. M. Mądry

 

 

                                                                                             

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka młodzież z bursy spotkała się z dziećmi ze świetlicy środowiskowo-socjoterapeutycznej przy Szkole Podstawowej nr 1, żeby wspólnie z nimi świętować  Dzień Dziecka. Zabawy przebiegały przede wszystkim w duchu sportowym, był też czas na zgadywanki i zabawy wymagające refleksu. Było wesoło i ciekawie. Dzieci tradycyjnie otrzymały prezenty, a młodzież z bursy wraz z opiekunem – piękną laurkę.

  organizator spotkania: wych M. Mądry

Od 3 do 9 czerwca 2019 r. trwa w bursie Tydzień grecki !!! Klub Europejski działający w bursie przygotował dla młodzieży gazetkę z informacjami, zabytkami i ciekawostkami nt. Grecji. Wychowankowie mają okazję zapoznać się również z kuchnią grecką –

 Panie kucharki przyrządziły dla mieszkańców pyszne dania.

 

Organizacja:

 opiekun Klubu Europejskiego Sabina Radom