ROK SZKOLNY 2018/19

Uwaga. Otwarcie bursy po Świętach Wielkanocnych odbędzie się 23.04.2019 r. (wtorek) o godzinie 16.00

Sekcja organizacyjno-porządkowa tradycyjnie przeprowadza konkurs czystości w bursie. Przedstawiciele MRSB Natalia Gulecka oraz Mateusz Kmiecik wraz z opiekunem dokonali oględzin pokoi. To nie jedyna "kontrola" jaka odbędzie się w tym semestrze. WARTO DBAĆ O CZYSTOŚĆ:) 
wych. Arkadiusz Gołembka

Także w murach 1 liceum ogólnokształcącego odbywały się "Drzwi otwarte". Nie zabrakło delegacji bursy. Ulotki oraz muffinki rozeszły się błyskawicznie w czym pomógł były już mieszkaniec i przewodniczący MRSB Emil Krzyzosiak. 
wych. Arkadiusz Gołembka
 

W terminie od 27.02.2019 – 18.03.2019 r. trwał w bursie konkurs na mem:„WOLNI OD HEJTU”. Młodzież tworzyła memy, których tematem było przeciwdziałanie obraźliwym, agresywnym komentarzom w sieci. Celem konkursu było stworzenie symbolicznego, nowoczesnego znaku niezgody na cyberprzemoc, rozwijanie w mieszkańcach bursy świadomości zagrożeń internetowych i możliwości przeciwdziałania im, rozwijanie twórczej ekspresji wychowanków, pobudzanie mieszkańców bursy do zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa oraz zaangażowanie mieszkańców bursy do działań na rzecz placówki.

            Komisja konkursowa przeanalizowała dwie prace, które zostały złożone na konkurs i dokonała ich analizy zgodnie z zasadami oceny, zamieszczonymi w regulaminie konkursu. Konkurs rozstrzygnięto następująco: 1. miejsce – Milena Flieger (rysunek), wyróżnienie – Wojciech Brzeskot (zdjęcie); prace w załączeniu. Gratulacje!

wych. Maria Mądry, organizator konkursu
  

Dnia 23.03.2019 r. wych. Sabina Radom promowała bursę na kolejnych już Drzwiach Otwartych, tym razem w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych. Tradycyjnie zapraszała do bursy pachnącymi muffinkami z bursianej kuchni, które cieszyły się zainteresowaniem wśród odwiedzających !!!

wych.SabinaRadom

6 kwietnia miały miejsce „drzwi otwarte” w III LO, podczas których Bursa prezentowała swoją ofertę. Promocja naszej placówki przebiegła w bardzo dobrej atmosferze, w towarzystwie byłej mieszkanki - Weroniki. Rodzice młodzieży dopytywali o warunki zamieszkiwania w bursie. Była też okazja do rozmów z pedagogiem szkolnym i innymi pracownikami szkoły, a także jej uczniami, którzy ochoczo dmuchali balkony z logo bursy.

   wych. Maria Mądry