Od 14 maja do 8 czerwca 2018 r. trwała akcja „Od Polaka dla Rodaka”. Placówki oświatowe z Leszna (a także kilka placówek z innych miejscowości – Góry, Borku Wlkp.,
a nawet Torunia) odpowiedziały na apel Bursy Międzyszkolnej Nr 1 w Lesznie o pomoc edukacyjną dla Lwowian. Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom i uczniom, którzy włączyli się w akcję „uwalniania” książek, materiałów plastycznych, zabawek, gier i innych akcesoriów przydatnych w pracy świetlicy, a szczególnie młodzieży i pracownikom Bursy Międzyszkolnej, którzy liczyli i pakowali zebrane dary.

Uzbieraliśmy:
3790 książek
304 opakowania gier i klocków
46 zabawek
80 opakowań puzzli
112 artykułów szkolnych
130 pluszaków
79 płyt i kaset magnetofonowych
Część darów jest nowych, a część używanych.

Uzbieranych podarunków jest bardzo dużo, za co serdecznie dziękujemy w imieniu osób, do których trafi pomoc!!! Dary ze zbiórki zostaną przekazane do świetlicy dla polskich dzieci oraz do świetlicy przy parafii Miłosierdzia Bożego we Lwowie (w której uczą, bawią i spotykają się dzieci, młodzież i dorośli, zarówno polskiego, jak i ukraińskiego pochodzenia); część darów trafi też do Warsztatów Terapii Zajęciowej dla dzieci opóźnionych intelektualnie oraz do Domowego Hospicjum dla dzieci chorych genetycznie i onkologicznie. Wszystkie te placówki założył, pochodzący z Polski, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Rzęsnej Polsce we Lwowie – ks. Rafał Zborowski. Ks. R. Zborowski odbierze zgromadzone dary w lipcu br., w tym czasie będzie bowiem przebywał w Polsce.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję, za ofiarność, zaangażowanie i empatię w stosunku do społeczności lwowskiej.

 

Maria Mądry (inicjator i koordynator akcji) i Marzena Majer (współorganizator)