12 grudnia o godzinie 17:00 odbyła się wigilia bursiana, przygotowana przez Młodzieżową Radę Samorządu Bursy. W trakcie tego uroczystego spotkania odczytane zostały wiersze i fragment „Pisma Świętego”, a także odśpiewane kolędy i piosenki świąteczne. Swoimi refleksjami związanymi ze znaczeniem i przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia we współczesności podzielili się Dyrektor Bursy – Pan Tomasz Ignaszewski, a także zaproszeni goście: Przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Szkolnictwa Wyższego w Lesznie - Pani Krystyna Tomaszewska, Przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Niepedagogicznych "Porozumienie" w Lesznie - Pani Stefania Ratajczak, a także ksiądz wikary z parafii pod wezwaniem św. Kazimierza w Lesznie – księdza Damian Dudkowiak.

Tradycyjna, wigilijna wieczerza wyśmienicie smakowała zarówno zaproszonym gościom, jak i mieszkańcom, i praciwnikom bursy. Po posiłku bursę odwiedził Św. Mikołaj wraz z Małżonką i reniferem, którzy wręczyli wszystkim obecnym prezenty; niektórzy musieli na nie zasłużyć, wykonując zadania zlecone przez Świętego.

Prowadzącymi wigilię byli mieszkańcy bursy: Emil, Dominika i Natalia. Oprawę muzyczną zapewnili: Julita, Miłosz, Kamil i Bartek. Wiersze i fragment „Biblii” odczytali: Agnieszka (która również fotografowała spotkanie), Julia, Szymon i Tomek. Ekipę Św. Mikołaja stanowili: Wiktoria i dwóch Adamów. Za przygotowanie i realizację programu spotkania odpowiedzialna była redaktorka tego tekstu, opiekun MRSB – wych. Maria Mądry.